O mně

Historie patří od základní školy k mým velkým koníčkům. S přibývajícími léty se můj zájem posunul od paleohistorie přes starý Egypt a první civilizace až k dějinám českých zemí, zejména středověkým. Soustředím se především na historický vývoj panských sídel a vesnic na území dnešního Plzeňského kraje, z něhož pocházím a kde žiji.

Když jsem se v roce 2005 ve svých 35 letech rozhodoval, jaký obor a kterou vysokou školu absolvuji (kolegů s akademickými tituly ze soukromých VŠ v tehdejším zaměstnání přibývalo jako hub po dešti), zvolil jsem Muzeologii a státní Masarykovu univerzitu v Brně. Kromě titulu jsem chtěl získat také vědomosti z oblasti, která mne zajímá. V té době jsem ještě netušil, že se historií budu zabývat profesionálně.

První takzvaný rodokmen (ve skutečnosti vývod z předků) jsem vytvořil pro své rodiče. Následně se začali ozývat známí a známí známých a "rodokmenů" a také zkušeností postupně přibývalo.

Máte i Vy zájem zjistit, kdo byli a kde žili Vaši předkové v dobách dávno minulých? Využijte uvedených kontaktů a zeptejte se, co pro Vás mohu udělat!

 

Bc. Ivan K. Jakubík

Dříve:

  • Reportér celoplošné TV stanice
  • Konzultant v oblasti internetu a reklamy
  • Projektový manažer
  • Redaktor/editor celostátního odborného týdeníku

 

V září 2022 jsem si o tvorbě rodokmenů povídal se šéfredaktorem informačního a zpravodajského webu Plzeňská drbna, výsledný článek ZDE.